wylosuj kolejny
Newsletter
podaj email:

 
buttonarium.eu - Strona Polskich Kolekcjonerów Guzików
8230 guzików 1552 właścicieli 766 sygnatur 684 wytwórców 258 komentarzy
pl

Guzik btrm005891

btrm005891
Dane szczegółowe
Właściciel:Przem
Kraj:b.d.
Okres historyczny:brak danych
Znaleziono:b.d.
Materiał awersu:mosiądz
Materiał rewersu:mosiądz
Wykończenie:srebrzony
Sygnowanie:! Brak danych
Wytwórca:! Brak danych
Średnica:brak danych
Typ uszka:drut
Rant:●---
Profil:|| - dwuwarstwowy, płasko-płaski

Występujące elementy

  • korona [zamknięta]
  • tarcza

Przeznaczenie

  • szlachecki
  • urzędniczy
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-01 10:17
Licznik wyświetleń: 3488
Opis guzika

Guzik urzędniczy (???) lub szlachecki (???) z połowy XIX wieku z terenów Śląska Cieszyńskiego. Awers przedstawia herb szlachecki złożony, który umieszczono na tle dwóch skrzyżowanych armat (???), dookoła herbu widnieje kollanna bliżej nieokreślonego orderu, całość umieszczono na gronostajowym (???) płaszczu z koroną zamkniętą. Rewers guzika mocno zniszczony i nie można nic powiedzieć na temat ewentualnych sygnatur.Identyczny herb widnieje na pieczęci z Muzeum Śląska Cieszyńskiego, z tą różnicą, że na pieczęci widnieje dodatkowo napis: ERZHERZOGLICHE CAMERAL DIRECTION IN TESCHEN, czyli Biuro Camery Arcyksięcia w Cieszynie. Kamera, to urząd zarządzający dobrami królewskimi, skarbem lub zajmująca się pobieraniem ceł.

Wytwórca: ! Brak danych

Brak danych na temat producenta tego guzika.
Najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy, to:
- brak zdjęcia rewersu,
- mocno zabrudzony rewers,
- rewers częściowo lub całkowicie skorodowany.

Przy opracowaniu opisu wykorzystano informacje od użytkowników oraz wnioski z analizy guzików w Buttonarium.
Jeśli chciałbyś coś dodać do tego opisu, to napisz poniżej komentarz. Nie zapomnij podać źródeł tych informacji.

Ostatnia aktualizacja: 2017-11-15 08:45
Komentarze użytkowników (1)
Maria, 2023-12-06 14:46:42
Dobrý den, můj dotaz ohledně získání úvěru na koupi domu z nemovitosti začal telefonátem, volal jsem do Davidson Albert Company, dnes jsem velmi šťastný a Bůh žehnej Davidson Albert Kontaktní e-mail: {Davidsonalbertloan@gmail.com }

Jmenuji se Marijana, jsem z CHORVATSKA, posledních pět měsíců jsem hledala tu správnou úvěrovou společnost, od které bych mohla získat půjčku, abych si mohla koupit dům, jaký jsem chtěla. Z dlouhodobého hlediska tam byla spousta podvodů, díky kterým jsem jim uvěřil a na konci dne mi vzali peníze, aniž by mi na oplátku něco dali, ani 1 euro na mé jméno, ztratil jsem veškerou naději, byl jsem zmaten a frustrovaný jsem nikdy nechtěl mít nic s online půjčkami, tak jsem si šel půjčit peníze od přítele. Řekl jsem vše, co se stalo, a ona řekla, že mi může pomoci najít úvěrovou společnost, která mi může poskytnout jakoukoli částku půjčky, kterou potřebuji, a za velmi nízkou úrokovou sazbu 3%, také mi řekla, že právě dostala půjčku od odkázali mi, jak požádat o půjčku, jak mi řekla, požádal jsem s nimi prostřednictvím e-mailu: (davidsonalbertloan@gmail.com)  , nikdy jsem nevěřil, ale zkusil jsem to a k mému největšímu překvapení jsem dostal půjčku do 24 hodin, nemohl jsem tomu uvěřit, jsem opět šťastný a bohatý a děkuji Bohu, že takové úvěrové společnosti stále existují na těchto podvodech všude, poraďte všem, kteří si potřebují půjčit půjčku e-mailem (davidsonalbertloan@gmail.com). Nikdy tě nezklamou a tvůj život se změní stejně jako můj. Rychle kontaktujte (davidsonalbertloan@gmail.com) ještě dnes a získejte od nich půjčku. Ujistěte se, že pro svou půjčku kontaktujte DAVIDSON ALBERT LOAN COMPANY, protože jsem úspěšně získal půjčku od této společnosti bez jakéhokoli stresu. Navštivte jejich e-mail. (davidsonalbertloan@gmail.com)
Dodaj swój komentarz


pozostało znaków:   napisałeś znaków: