Artykuł poświęcony niemieckim, wojskowym guzikom numerowym z lat 1928-1945
Ciekawy artykuł porządkujący wiedzę na temat guzików Brygad Koronnych KN
Pierwsza próba identyfikacji zagadkowych „guzików z wężem” z okresu Księstwa Warszawskiego
Pierwsza, w historii filobutonistyki, próba klasyfikacji profili oraz rodzajów rantów guzików.
Zbiór informacji dotyczących wszystkich napisów reklamowych występujących na rewersach guzików.
Tutaj pojawi się historia pozyskania papieskiego guzika.
Pierwszy raz w taki sposób oraz bardzo ciekawie przedstawiony duży fragment historii miasta Bodzentyn za pomocą prezentacji znalezionych na tym terenie guzików mundurowych.
Zbiór informacji i ciekawostek dotyczących guzików liberyjnych, ich przeznaczenia, czasu i miejsca występowania, podziału na rodzaje. Tekst będzie co jakiś czas aktualizowany, więc warto do niego zaglądać.
Analiza francuskich i polskich guzików w okresu wojen napoleońskich pod kątem ich średnic. Artykuł zawiera ciekawą infografikę przedstawiającą wyniki analiz.
Choć wydano już kilka przewodników i katalogów poświęconych buttonistyce, to nadal jest sporo czarnych dziur w tej dziedzinie. Jedną z nich są pewne mosiężne, numerowane guziki z przełomu XVIII i XIX ...
Prezentacja bardzo starannie zaprojektowanego i wykonanego albumu przeznaczonego do eksponowania guzików, plomb ołowianych oraz innych tego typu drobnych przedmiotów - bardzo atrakcyjna cena.
W tym miejscu są i będą gromadzone informacje dotyczące wytwórców guzików, których guziki jeszcze nie występują w Buttonarium oraz znaczenie napisów, skrótów i oznaczeń występujących w sygnaturach.
Zaawansowana wyszukiwarka guzików daje obecnie ogromne możliwości i jest bardzo przydatna podczas identyfikacji, czy przy porównywaniu guzików znajdujących się w zasobach Buttonarium.
Jak, zdawałoby się, zwykły, normalny guzik może stać się prawdziwym skarbem oraz jak z garści guzików można wyczytać historię swojej okolicy i tym samym zapełnić jej puste karty.
Wśród guzików regimentowych okresu I Rzeczpospolitej trudno znaleźć ściśle określony dla danego rodzaju wojska szyk, wygląd czy design. W przeciwieństwie do znanych z tamtego okresu guzików francuskich, ...
Artykuł poświęcony wytwórcom guzików, głównie z XIX Warszawy
Artykuł pochodzi z miesięcznika POLICJA nr 8 (53) z sierpnia 2009 r. i dotyczy tematu osób wykorzystujących wykrywacze metalu do prowadzenia poszukiwań.
W naturze człowieka jest zawarta skłonność do posiadania przedmiotów. Od najmłodszych lat tworzymy zbiory: muszelek, kamyków, kolorowych szkiełek. Wraz z wiekiem, ...